Skip to main content

Tekirdağ Arkadaşlık Sitesi – Şehir Hakkında

Tekirdağ ili, Marmara Denizi’nin kuzey kıyılarında yer alır ve önemli bir ticaret limanıdır. Kumlu plajlar ilin her iki yakasında yer almaktadır. Ayçiçeği ve üzüm bağlarının keyifli karışımı tüm ortamı kaplar. İlin en önemli mimari eseri, Mimar Sinan’ın eseri olan ve 1554 yılında Kanuni Sultan Süleyman’ın Sadrazamı tarafından yaptırılan Rüstem Paşa Camii’dir.  Burayı Tekirdağ Arkadaşlık Sitesi dostunuz ile gezebilirsiniz. Arkeoloji ve Etnografya Müzesi’nde geniş bir koleksiyon sergilenmektedir. Rakoczy Müzesi, Macar Prensi II. Ulusunun özgürlüğü için savaşan Rakoczy Ferench son yıllarını yaşamıştı. Namık Kemal Anıtı (1840 – 1888) şairin doğum yerini süslüyor. Şarköy ve Mürefte tatil merkezleri lezzetli şarapları ile ünlüdür ve 60 km uzaklıktadır. Tekirdağ ilinin batısında; Bu bölge güzel üzüm bağlarıyla kaplıdır ve ayrıca her yıl geleneksel bir şarap festivaline ev sahipliği yapmaktadır. Şehrin yakınında Kırklareli yer almaktadır.

Tekirdağ’da Bir Gün ve Arkadaşlık Sitesi

Tekirdağ, keşfetmekten keyif alacağınız şehirlerden biridir. Tekirdağlıların tavsiyeleri sayesinde Tekirdağ Arkadaşlık Sitesi üzerinden bulduğunuz kişiyle muhteşem ayçiçeği tarlaları ile Marmara Denizi arasında eğlenceli bir gün geçirebilirsiniz. Uçmakdere’de mola verip etkileyici manzarayı seyretmek, Hoşköy’ün bağlarında dolaşmak ve Şarköy sahillerinde denizin tadını çıkarmak sizleri bekleyen aktivitelerdendir. Tekirdağ’da ne yenir, Tekirdağ plajlarına nasıl gidilir, Tekirdağ’ın tarihi yerleri nerelerdir? Tekirdağlıların bu sorulara vereceği cevaplar ile rotanızı belirleyebilirsiniz. Şehrin sunduğu güzellikle tanışmak için atmanız gereken ilk adım Avis ofisinden araç kiralamak. Tekirdağ’da araç kiralama işleminizden sonra yapacağınız tek şey bu güzel günün tadını çıkarmak olacaktır.

Tekirdağ’da Kahvaltı ve Arkadaşlık Sitesi

Farklı lezzetleri Tekirdağ Arkadaşlık Sitesi dostunuzla deneyebileceğiniz Tekirdağ’da güne harika bir kahvaltı ile başlayabilirsiniz. Tekirdağ’da keyifli bir kahvaltı için tercih edebileceğiniz yöresel yiyecekler arasında krep, burger sucuk, bulama, zennik ve pireşe yer alıyor. Kahvaltı yapacağınız mekânlarda sucuklu yumurta veya kızarmış et gibi seçenekleri de değerlendirebilirsiniz. Tekirdağ’da sunulan etlerin çok farklı bir tada sahip olduğunu da fark edeceksiniz. Kahvaltıdan sonra Şarköy yoluna çıkabilirsiniz. İl merkezine yaklaşık 70 km uzaklıkta olan Şarköy’e ulaşmadan önce mola vermeniz gereken yerler var. Bunlardan ilki Uçmakdere’dir. Ganos Fayı’nın şekillendirdiği pitoresk vadileri gördükten sonra yamaç paraşütü aktiviteleri ile de heyecan dolu saatler geçirebilirsiniz. Uçmakdere’den sonra yanındaki Gaziköy’ü ziyaret edebilir ve Bizans kalıntılarını yakından görebilirsiniz.